Zpět:

IDEA StatiCa

Když mají poslední slovo týmové návyky

Realizováno: 2021

Řešené plochy: 460 m²

Místo: Brno, Šumavská

Architekt: PREMIER interiors – Ing. arch. Michal Štancl

Fotograf: Jiří Alexander Bednář

Služba: návrh a realizace interiéru

Týmové návyky a práce se zónami v architektonickém návrhu a realizaci pro Idea StatiCA

Každá firma má jedinečný způsob práce, což zásadně ovlivňuje potřeby rozvržení kanceláře a jednotlivých zón. Proto je pro nás vždy klíčové dobře pochopit rytmus a návyky v týmu firmy, pro kterou budeme prostor tvořit. Hned vzápětí pak přichází stylové preference a design.

Kancelářské prostory pro firmu Idea StatiCa jsou kombinací open space a kanceláří pro menší týmy a vedení. Nechybí odpočinková zóna, prostor pro porady či telefonní boxy, které nabízí soukromí při důležitých hovorech.

 

Firemní identita součástí designu

Idea StatiCa vyvíjí software pro řešení stavebních konstrukcí. Zaměření firmy a její vizuální identita je propsána do interiérového designu, který v sobě nese industriální prvky a sytě oranžové detaily vycházející z loga. Zmiňovaná industriálnost je reprezentována kovem. Součástí konstrukce jsou masivní ztužidla, která prochází kolem jádra. Na ty jsme navázali soustavou skříní z perforovaného plechu. Ten je použitý také na dvířka menších úložných prostor v kancelářích. Tvarově na ztužidla odkazují kovové věšáky či stolky v odpočinkové zóně a kovové jsou i konstrukce pracovních stolů a židlí.

 

Odlehčení a barevná hravost

Aby kov nepůsobil v interiéru kanceláří příliš tvrdě, odlehčili jsme jej hned několika způsoby. Na skleněné příčky jsme aplikovali polopropustný polep připomínající kroucenou horizontální konstrukci. Své místo zde našly také textilní materiály v podobě koberců, čalounění na paravánech mezi pracovními stoly a na stěnách telefonních boxů či v podobě sedacích vaků v odpočinkové části. Textilní prvky jsou navíc ideálním řešením akustiky prostoru.

Oranžová barva hraje výraznější prim ve společných prostorách, kde kontrastuje s černou a šedou na kobercích, skříních, čalounění i sedácích. V interiéru jednotlivých kanceláří jsme ji použili spíše na jemných detailech, jako je kotvení paravánů či dveře skříněk, aby nepůsobila rušivě.